Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Jestem specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Ukończyłem Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W trakcie studiów miałem przyjemność poszerzać swoje horyzonty będąc przez dwa lata słuchaczem Uniwersytetu Karola w Pradze w Czechach oraz Uniwersytetu Radbouda w Nijmegen w Holandii. Doświadczenie operacyjne zdobywałem m. in.  z w Klinice Ortopedii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im.WAM w Łodzi oraz w Oddziale Chirurgii Ortopedyczno – Urazowej Szpitala Specjalistycznego im. Żeromskiego w Krakowie. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskałem na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – broniąc pracy p.t. „Wyniki leczenia operacyjnego palucha koślawego”.

Byłem uczestnikiem (zarówno wykładowcą, jak i słuchaczem)  licznych konferencji ortopedycznych, sympozjów naukowo-szkoleniowych oraz staży krajowych i zagranicznych w renomowanych placówkach medycznych, m.in. w Rzymie, Amsterdamie, Nijmegen, Novym Sadzie, Krakowie, Pradze i Izmirze.

Prywatnie pasjonuję się sportami motorowymi, jazzem i podróżami z żoną i dziećmi.

Zawodowo zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób i urazów ortopedycznych. Do moich szczególnych zainteresowań należą:

  • urazy i choroby przeciążeniowe sportowców, ze szczególnym uwzględnieniem zmian przeciążeniowych i innych uszkodzeń tkanek miękkich
  • chirurgia stawu kolanowego, stopy i barku
  • medycyna regeneracyjne i terapia biologiczna (czynniki wzrostu – osocze bogatopłytkowe PRP i fibryna bogatopłytkowa iPRF, komórki macierzyste MSCs)
  • chirurgia ratująca staw kolanowy (joint preservation)

W swojej pracy wykorzystuję możliwości, jakie daje wykorzystanie aparatu USG:

  • diagnostyka narządu ruchu,
  • iniekcje celowane (pod kontrolą USG),
  • badanie preluksacyjne bioderek dziecięcych (stosuję badanie USG metodą Grafa).

Zobacz opinie na ZnanyLekarz

Marcin Milczarek – ZnanyLekarz.pl