Medycyna regeneracyjna

Medycyna regeneracyjna jest nową i jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin medycznych – terapii biologicznej, której podstawową cechą jest stymulacja naturalnych procesów gojenia i naprawy tkanek.

W medycynie sportowej i ortopedii znajduje szerokie zastosowanie w zmianach przeciążeniowych, urazach tkanek miękkich (mięśni, ścięgien i więzadeł), chorobach chrząstki stawowej, a nawet w zmianach zwyrodnieniowych. Terapia biologiczna jest również z powodzeniem stosowana w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej, gdzie znalazła swoje miejsce w leczeniu przerosłych blizn (szczególnie pooperacyjnych, np. po cięciu cesarskim). Swoją niezaprzeczalną rolę odgrywa również w leczeniu łysienia.  

Naturalne procesy regeneracyjne organizmu pobudzana się poprzez wykorzystanie czynników wzrostu (osocze i fibryna bogatopłytkowe) oraz komórek macierzystych. Uzyskiwane efekty, opisywane w licznych pracach badawczych, pozwalają na zminimalizowanie ingerencji operacyjnej, a czasami na całkowite jej uniknięcie.

Zachęcamy do zapoznania się z działem DLA PACJENTA, w którym znajdą Państwo szczegółowe informacje o medycynie regeneracyjnej i jej zastosowaniu.

 

Cennik
Czynniki wzrostu:
fibryna bogatopłytkowa 1000 zł
osocze bogatopłytkowe 1000 zł
Komórki macierzyste MSCs (zależnie od ilości podań) 8000 – 14000 zł