Jesteśmy specjalistami ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu zachowawczym i operacyjnym. Szczególnym obszarem naszych zainteresowań są choroby stopy, kolana, barku i stawu skokowego. Wieloletnia współpraca i liczne odbyte szkolenia w wiodących ośrodkach zarówno polskich i europejskich rozwinęły w nas pasję do leczenia urazów sportowych, zmian przeciążeniowych, deformacji stopy oraz chirurgii naprawczej w zmianach zwyrodnieniowych (joint preservation). Specjalnym zainteresowaniem darzymy chirurgię małoinwazyjną i artroskopową oraz medycynę regeneracyjną.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów stworzyliśmy ArtroCentrum Nowak & Milczarek. Naszym celem jest zagwarantowanie pacjentom profesjonalnego i nowoczesnego leczenia z wykorzystaniem sprawdzonych metod, na wysokiej jakości sprzęcie i w dobrych warunkach.

W leczeniu kierujemy się zasadą wyboru najmniej inwazyjnej, spersonalizowanej ścieżki terapeutycznej. Jeżeli jest szansa by problem został rozwiązany z pomocą metody zachowawczej, staramy się ją wykorzystać. Na każdym etapie przedstawimy pacjentowi aktualny stan jego choroby, dostępne sposoby leczenia oraz rokowanie. Daje to choremu możliwość świadomego współdecydowania w wyborze dalszego postępowania. Także decyzja o leczeniu operacyjnym podejmowana jest wraz z pacjentem, po wyczerpaniu możliwości terapii zachowawczej. Dążymy do tego, aby metoda i efekt leczenia był zgodny z oczekiwaniami pacjenta

Współpracujemy ze znakomitymi fizjoterapeutami sportowymi, dzięki czemu pacjent może od razu trafić w dobre i wykwalifikowane ręce w czasie przygotowania do uprawiania konkretnej dyscypliny, po urazie, ze zmianami przeciążeniowymi, jak i przed i po zabiegu. Pomagamy w organizacji i zakupie sprzętu ortopedycznego.